''Brejk'' u režiji Čovića - FMP na pragu ABA lige!

sreda 08.06.2016.
21:00

Košarkašima FMP-a od večeras još samo jedna pobeda nedostaje za plasman u regionalnu ABA ligu!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Treći dvoboj Mega Leksa i FMP-a u borbi za treće mesto u Superliigi, koje donosi plasman u regionalno takmičenje, večeras je bio najdramatičniji.

Gosti iz Železnika su slavili posle preokreta sa 84:83 i tako poveli sa 2:1 u pobedama u ovoj seriji!

Tokom prvog špoluvremena ekipa Mega Leksa je kontrolisala dešavanja na parketu, imala je konstantno vođstvo, a na poluvreme je otišla sa ''plus 11'' - 53:42, iako je par minuta ranije imala još ubedljiviju prednost - 53:37.

Međutim, u nastavku znatno drugačija slika. Tokom prvih pet minuta, ekipa Dejana Milojevića je uspevala da održi desetak poena prednosti, a prvi nagoveštaj preokreta dogodio se u 24. minutu, kada je Dobrić pogodio trojku i smanjio na 59:55, da bi par minuta kasnije isti igrač opet pogodio za 62:61.

Tada je postalo jasno da ćemo ući u neizvesnu završnicu, pogotovo što je FMP u svojim redovima imao veoma raspoloženog Filipa Čovića, dok su na drugoj strani košarkaši Mege postajali sve nesigurniji u šutu, o čemu svedoči i podatak da tokom drugog poluvremena nisu pogodili nijednu trojku.

Mogao je epilog da bude i drugačiji da Danilo Nikolić nije promašio dva ''zicera'', a tačku je stavio Filip Čoviić preciznim izvođenjem slobodnih bacanja, šest sekundi pre kraja.

Imala je Mega još jedan napad, ali se Ivanović spetljao, gosti su se odbranili, pa će u sledećem susretu imati ''meč loptu'' za plasman u ABA ligu.

Filip Čović je večerašnji meč završio sa 23 postignuta poena, uz šest asistencija, a pratili su ga Apić sa 18, Dobrić sa 15 i davidovac sa 13 postignutih poena.

U ekipi Mege, Zagorac bolji od ostalih sa 15 poena, a po 12 su upisali Nikolić i Popović.