Boston stotkom ukrotio 'Bikove'

nedelja 12.03.2017.
23:19

Košarkaši Bostona lako su izašli na kraj sa Čikago Bulsima koji su u Masačusetsu vezali peti uzastopni poraz.

EPA/CJ GUNTHER

Predvođeni raspoloženim Ajzeom Tomasom košarkaši Bostona upisali su pobedu u duelu sa Čikago Bulsima koji su u Masačusetsu vezali peti uzastopni poraz.

Boston je slavio rezultatom 100:80 (22:9, 24:17, 30:31, 24:23) i tako ostali u dobrom ritmu uoči završne faze ligaškog dela sezone.

Može se reći da je prelomni deo meča bila prva četvrtina kada su domaći spustili "Bikove" na samo devet poena nakon čega se utakmica pretvorila u "jednosmernu ulicu".

Naznaku nešto bolje igre ekipa Čikaga je dala u drugoj polovini trećeg kvartala ali to nije bilo dovoljno da se Bulsi vrate u meč pa nakon petog uzastopnog poraza padaju na deseto mesto na tabeli Istočne konferencije.

U ekipi Bostona dominirao je Ajzea Tomas sa 22 poena, a Pratio ga je Ejveri Bredli sa 17 poena, 6 skokova i 3 ukradene lopte.

Robin Lopez i Denzel Valentajn bili su najefikasniji kod Čikaga sa po 13 poena, a bivši kapiten Partizana Žo Lovernj postigao je 3 poena za 17 minuta na terenu.