Bogdan vodi Fener ka tituli!

utorak 07.06.2016.
21:02

Nova pobeda Fenerbahčea u finalnoj seriji plej-ofa šampionata Turske. Naš reprezentativac najefikasniji u pobedničkoj ekipi.

euroleague.net

Košarkaši Fenerbahčea poveli su sa 2:1 u pobedama u finalnoj seriiji turskog plej-ofa, u duelu sa ekipom Anadolu Efesa.

Obradovićev tim je večeras pred svojim navijačima slavio sa 84:72, posle bolje igre u najvećem delu meča, pogotovo u poslednjih deset minuta.

Fener je tokom prvog poluvremena imao solidnu prednost koja je posle 20 minuta igre iznosila ''plus deset'' - 43:33, ali je u trećem kvartalu viđena potpuno drugačija slika na terenu.

Ekipa Efesa se probudila, polako ''topila'' prednost i potpuno je istopila do kraja ovog dela igre, pa se u poslednju četvrtinu ušlo nerešenim rezultatom - 57:57.

Međutim, usledila je žestoka reakcija ekipe Željka Obradovića, Bogdanović se razigrao u ključnim trenucima i Fener je ponovo odmakao na ''bezbednu udaljenost'', da bi na kraju i ubedljivo slavio rezultatom 84:72.

Bogdan Bogdanović je sa 17 poena bio najefikasniji u ekipi Fenerbahčea, a pratili su ga Jan Veseli sa 16, kao i Nikola Kalinić i Ekšpe Judo sa po 10 postignutih poena.

Sledeća utakmica igraće se za dva dana, a Fenerbahče će ponovo biti domaćin.