nedelja 26.10.2014.
19:25

Poslednji susret 6. kola nemačke Bundeslige završen je ubedljivom pobedom Bajerna nad Polarnim medvedima iz Bremerhafena koju su režirali srpski internacionalci Vasilije Micić i Duško Savanović.

fcb-basketball.de

Nakon neočekivanog poraza u "Audi domu" u okviru 5. kola nemačke Bundeslige, košarkaški Bajerna iz Minhena vratili su se u pobednički kolosek.

Izabranici Svetislava Pešića večeras su na krajnjem severu Nemačke, u gradiću Bremerhafen nadomak Bremena, slavili ubedljiv trijumf nad ekipom Polarnih medveda.

Košarkaši Bajerna savladali su domaći sastav rezultatom 68:101 (24:19, 15:31, 12:28, 17:23) u meču koji su obeležile izvanredne partije Vasilija Micića i Duška Savanovića.

Reprezentativni plejmejker proveo je na terenu samo 19 minuta ali je za to vreme postigao 16 poena (5/5 za dva, 1/2 za tri, 3/3 sa penala), upisao 2 defanzivna skoka i 3 asistencije.

Na taj način Micić je izrastao u najboljeg pojedinca pobedničkog sastava a ništa manji doprinos u trijumfu Bajerna nije imao ni Duško Savanović. Popularni Savan ubacio je 13 poena (5/9 za dva, 0/2 za tri, 3/3 sa penala), ostvario 3 skoka i 2 asistencije.

Centar reprezentacije Srbije Vladimir Štimac na terenu je proveo nepunih 15 minuta ali je to bilo dovoljno da postigne 7 poena i ostvari 7 skokova.

Danas su na programu bile još dve utakmice 6. kola Bundeslige. U porazu ekipe Ulma (101:74) na gostovanju Bambergu Boris Savović je postigao 9 poena i upisao 5 skokova.