nedelja 07.12.2014.
19:29

Srpski internacionalci koji brane boje nemačkih bundesligaša Bajerna i Oldenburga imali su sjajno popodne ali se nisu svi radovali kao Nemanja Aleksandrov.

fcb-basketball.de

Aktuelni šampion Nemačke nalazi se u lošem momentu o čemu svedoči još jedan poraz u tamošnjem košarkaškom šampionatu.

Bajern je u okviru 12. kola kapitulirao na gostovanju Triru rezultatom 79:74 (18:21, 16:21, 21:12, 24:20) a srpski internacionalac Duško Savanović upisao je sjajnu partiju.

Savan je u trećem ovosezonskom porazu Bajerna u Bundesligi postigao 15 poena i ostvario 6 skokova, dok je Vladimir Štimac za 12 minuta ubacio 4 poena i ostvario isto toliko skokova.

Ekipa Svetislava Pešića eliminisana je iz Evrolige i sezonu će nastaviti u Evrokupu dok u Bundesligi ima zaostatak od tri pobede za vodećom Albom koja uz to ima i meč manje.

Košarkaši Oldenburga pobedili su Bremerhaven sa 98:84 (20:23, 24:20, 24:26, 30:15) u 12. kolu Bundeslige, a sjajnu partiju prikazao je srpski košarkaš Nemanja Aleksandrov.

Ključnu seriju ekipa EVE Basketsa napravila je u poslednjoj četvrtini, kada je i pala odluka o tome ko će odneti pobedu u ovom duelu.

Aleksandrov je u igri proveo 30 minuta i uspeo je da postigne 15 poena (3-4 za 2p, 3-5 za 3p) za ukupan indeks korisnosti od 14.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džulijus Dženkins sa 23 poena, dok je Kasper Vejr ubacio 17. Na drugoj strani Mozes Ehambe se istakao sa 20 poena, dok je Lorenco Vilijams imao 17 poena i osam skokova.

Oldenburg je posle 12 kola i dalje na trećem mestu Bundeslige, sa skorom od osam pobeda i tri poraza i utakmicom manje, dok je Bremerhaven 14. sa skorom 4/8.

Aleksandrova i drugove u narednom kolu očekuje gostovanje Fraport Skajalnersima u nedelju od 15 časova, dok će Evrokupu igrati u Belgiji protiv ekipe Šarlroa u sredu od 20:30.