Baskonija razbila Real!

utorak 03.01.2017.
21:50

Drugi uzastopni poraz kraljevskog kluba u domaćem šampionatu, i to veoma ubedljiv na gostovanju Baskoniji.

Sportske.net/ALTAIStudio/NikolaKrstić

Posle poraza od Real Betisa u prošlom kolu (86:85), košarkaši Real Madrida su i večeras rastužili svoje navijače.

Real je na gostovanju evroligaškoj ekipi Baskonije potpuno nadigran, pa čak može da bude i zadovoljan sa porazom od ''samo'' 15 poena razlike - 77:62!

Naime, posle manje-više ravnopravnog prvog poluvremena koje je domaćin dobio sa 32:27, usledila je furiozna igra Baskonije u trećem kvartalu, u kojem su postigli više poena nego tokom čitavog prvog poluvremena. Bilo je 33:15 za domaće u ovom periodu igre, posle čega se pitanje pobednika nije više ni postavljalo.

Real je do kraja uspeo samo da upristoji ovaj poraz, ukupno treći od početka sezone u ACB ligi, dok je Baskonija upisala i deveti trijumf u 14 odigranih kola.

Larkin i Hanga su sa po 16 poena bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratio ih je Tili sa 14 poena, dok je bivši as Crvene zvezde Jaka Blažić upisao dva poena za sedam minuta u igri.

U Realu jedini dvocifreni bili su Luka Dončić i Rudi Fernandez sa po 12 poena.