nedelja 05.03.2017.
20:26

U okviru španskog šampionata, u Vitoriji su snage odmerili Evroligaš Baskonija, i četvrtfinalista Evrokupa ekipa Valensije.

screenshot - Youtube.com

Nakon 40 minuta košarkše u "Fernando Buesa" areni u Vitoriji, domaćin je slavio rezultatom 71-63.

Ko što se i očekivalo, utakmica je od starta bila veoma tvrda, prva četvrtina okončana je sa skupa 23 poena i pola koša prednosti za goste.

Baskonija je do poluvremena uspela da dođe do preokreta i na odmor ode sa četiri poena viška.

Ispostavilo se da do kraja nisu ispuštali tu prednost, te su na kraju izabranici Sita Alonsa zasluženo slavili.

Rodrig Buboa je predvodio domaći sastav sa 18 poena, dok je četiri manje od njega postigao Šejn Larkin. Bivši bek Crvene zvezde Jaka Blažič je meč završio sa devet poena i tri skoka.

U poraženom sastavu po 13 poena su postigli Sikma i Oriola, dok je tri manje od njih postigao van Rosom.