petak 14.04.2017.
22:31

Košarkaši tima iz Vitorije slavili su na svom parketu protiv ekipe sa Kanara.

Beta/BranislavBožić/Mo

U "Fernando Buesa" areni u Vitoriji viđena je jako dobra utakmica, na kraju je domaćin slavio sa 95-90.

Izabranici Sita Alonsa su bolje otvorili meč, da bi do isteka prvih 10 minuta stekli tri poena prednosti.

Gosti ipak to uspevaju da anuliraju do poluvremena, te na odmor odlaze sa pet poena viška.

Ipak, domaćin prelama utakmicu u trećoj četvrtini, dobijaju tu deonicu sa 19 razlike, pritom su postigli čak 40 poena.

Gran Kanarija je pokušala da se vrati u poslednjih deset minuta, uspeli su da se rezultatski priključe, ali ne i da ugroze pobedu Baskonije.

U pobedničkom sastavu nova sjajna partija Adama Hange koji je upisao 24 poena, pratili su ga Buboa sa 16, Čejs Badindžer sa 15 i Šejn Larkin sa 11 poena

Kod gostiju 16 poena Kjurika, 14 je dodao bivši plej Partizana Bo Mekejleb, po 13 su upisali Planinić i Agilar, dok je dvocifren sa 10 poena bio i Pasecniks.