Barsa lako sa Repešinim "manekenima"

petak 23.12.2016.
22:45

Olimpija Milano je gostovala u Kataloniji, a italijanski šampion je vezao i sedmo poraz u Evroligi.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Izabranici Jorgosa Barcokasa slavili su na svom terenu i tako prekinuli niz od tri poraza u elitnom takmičenju.

Na kraju je bilo 89-75 za katalonski sastav, agonija Jasmina Repeše se nastavlja.

Već od uvodnih minuta je domaćin nametnuo ritam, već krajem treće četvrtine je sve bilo jasno.

Barsu je do šeste pobede u sezoni predvodio Ante Tomić, koji je istakako kandidaturu i za najkorisnijeg igrača kola.

Upisao je 19 poena ua 21 minut na parketu, šutirao 9/10 za dva poena, a upisao je i šest skokva, pet asistencija i dve blokade.

Dabl-dabl je upisao standardno dobri Tajris Rajs, 10 poena i 11 asistencija, a odličan je ovoga puta bio i Peteri Koponen sa 15 poena, svih petnaest je Finac postigap van linije za tri poena (5/7). Dobru partiju je pružio i Vezenkov, najbolju ove sezone u EL, upisao je 13 poena i četiri skoka.

U poraženom sastavu odličan Rakim Senders sa 24 poena i četiri skoka, dvocifren još samo bivši igrač Partizana Milan Mačvan sa 11 poena.

Drugi srpski reprezentativac iz redova Olimpije Miroslav Raduljica, upisao je svega dva poena i tri skoka za 22 minuta na parketu.