Barani se uzalud nadali, proradila Zvezdina mašina! Izjednačen rekord!

ponedeljak 30.01.2017.
19:42

Iako su gosti u više navrata imali čak 15 poena prednosti, iznenađenje u Beogradu je izostalo. Na kraju još i ubedljiva pobeda Zvezde, dvadeseta u 20 odigranih kola!

Sportske.net/AltaiStudio/NikolaKrstić

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su večeras impresivnu seriju pobeda, iako su nastupili bez čak trojice prvotimaca - Stefana Jovića, Nemanje Dangubića i Ognjena Kuzmića.

U poslednjoj utakmici 20. kola ABA lige Zvezda je pred svojim navijačima u hali ''Aleksandar Nikolić'' savladala ekipu Mornara sa 82-71 i tako ostala nepobediva u ovom takmičenju od početka sezone, a ujedno i izjednačila sopstveni rekord od 20 pobeda u prvih 20 kola u ovom takmičenju.

Ipak, gosti iz Bara su večeras pružili snažan otpor velikom favoritu, pa bez obzira na konačan rezultat, Zvezda nije lako došla do nove pobede.

Tokom prvog poluvremena bilo je dosta grešaka u napadu domaćih, primetan je bio izostanak Kuzmića u skoku, a uz sve to nadovezao se neuobičajeno loš procenat šuta Marka Simonovića.

Kako je meč odmicao, košarkaši Mornara su ove problem u Zvezdinoj igri sve obilatije koristili, pre svih Voler, Elis i Tejtum.

Odlično su šutirali i za tri poena i na taj način su iz minuta u minut uvećavali svoje vođstvo, pa su početkom druge deonice prvi put stigli i do maksimalnih ''plus 15''.

Zvezda je u finišu prvog poluvremena uspela da tu prednost gostiju prepolovi, pa se na odmort otišlo rezultatom 43:36 u korist Mornara.

Ipak, početak trećeg kvartala ponovo pripada Baranima, koji vrlo brzo stižu do 14 poena viška, delovalo je da će baš namučiti Zvezdu večeras, ali su od sredine treće četvrtine počeli da posustaju, što je Zvezda surovo kaznila do kraja meča.

Od 52:38 u korist Mornara, Zvezda je napravila seriju 10:0, uhvatila priključak, a u finišu treće četvrtine i povela sa 57:56.

To je bila samo najava onoga što je usledilo u poslenjih deset minuta, tokom kojih je Zvezda dodatno pojačala ritam i za nekih četiri-pet minuta stekla ubedljivu prednost što joj je omogućilo da mirno privede meč kraju.

Iako je večeras šutirao trojke 1/7, a 1/3 za dva, Marko Simonović je opet bio najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts sa 15 poena, zahvaljujući 10 pogodaka sa linije slobodnih bacanja. Pratili su ga Dženkins i Lazić sa po 12, odnosno Tompson sa 11 poena.

Goste je predvodio Voler sa 15 poena, a Tejtum i Pavić su upisali po 10 poena.