nedelja 02.04.2017.
19:56

Košarkaši minhenskog Bajerna i Brose Bamberga upisali su nove pobede u nemačkom šampionatu.

EPA/ALEXANDROS VLACHOS

Bamberg je gostovao ekipi Getingena, na kraju su slavili sa minimalnih pola koša razlike, bilo je 70-71.

Utakmica je bila neizvesna čitavim tokom, aktuelni šampion se odlepio tek u trećem kvartalu, ali se domaćin vratio u poslednjih 10 minuta i uveo meč u neizvesni završnicu.

Poenima Valeskovskog domaćin dolazi do pola koša minusa na samo 42 sekunde do kraja, ali Bamberg uspeva da zadrži tu prednost i isti rezultat do kraja i tako dođe do 24. trijumfa ove sezone.

Najbolji je bio povratnik iz povrede Janis Strelnijeks sa 12 poena, 11 je dodao Radošević, dok je dvocifren bio i Danijel Tajs sa 10 postignutih poena.

U poraženom Getingenu istakao se Karter sa 24 poena, odličan i Senders sa 18 poena i osam asistencija.

Bajern je demilirao Jenu na svom parketu rezultatom 98-68.

Gosti su se držali u prvoj četvrtini, ali su stvari došle na svoje u drugih 10 minuta, kako je Bajern taj deo igre dobio sa 26-9 i na odmor otišao sa 20 poena viška.

Do kraja su Đorđevićevi izabranici uspeli i da uvećaju prednost, te su vrlo ubedljivo došli do 23. pobede ove takmičarske godine.

Predvodio ih je Bartel sa 16 poena i osam skokova, odličan i Đedović sa pola koša manje.

Brajs Tejlor je dodao 14 poena, a dvocifreni su bili i Devin Buker sa 10, kao i novajlija Džojs sa isto toliko poena, ali i sedam asistencija.

Bivši centar Crvene zvezde mts Maik Cirbes je za 16 i po minuta upisao osam poena, dok je bivši košarkaš Partizana Vladimir Lučić meč završio sa pola koša manje od njega.

U poraženom sastavu 15 poena Gudvina, dvocifren još samo Najt sa 10 poena.