19:00

"Metla" šampona Nemačke u polifinalnoj seriji protiv Bajerna iz Minhena.

FIBA/Ciamillo-Castoria/Metlas

Košarkaši Broze Basketsa prvi su finalisti Beko Bundeslige za tekuću sezonu.

Trijkijerijeva četa je i danas bila bolja od Đorđevićeve i eliminisala je sa 3:0 u pobedama.

Danas je u Bambergu branilac titule prvaka Nemačke slavio rezultatom 76:67, prelomivši meč u poslednjem kvartalu.

Prva četvrtina je bila egal (17:17), Bajern je bio bolji u drugoj i otišao na veliki odmor sa pet poena viška, a Bamberg u trećem otopio prednost rivala na jedan posed (54:56).

U odlučujućih deset minuta Nikolo Meli, Janis Strelnijeks, Fabijen Kozer i Nikos Zisis prave razliku na terenu i Bamberg stiže do trećeg trijumfa u seriji i plasmana u finale.

Bivši kapiten Partizana Vladimir Lučić je bio najefikasniji na utakmici sa 19 poena (3/3 za dva, 2/4 za tri, 5/7 penali), ali slaba je to uzeha i za njega i za Bajern.

Broze će titulu braniti protiv Oldenburga ili Ulma, trenutno je 2:1 u seriji za Oldenburg.