Bamberg na korak od treće vezane titule!

sreda 07.06.2017.
22:09

Košarkaši Brose Bamberga još jednom su savladali Oldenburg, ovoga puta na gostujućem parketu.

screenshot - Youtube.com

Izabranici Andree Trinkijerija nalaze se na pragu odbrane titule u Nemačkoj, kako su u drugoj utakmici finalne serije savladali Oldenburg sa 76-88 i tako poveli sa 2:0 u seriji.

I ovoga puta nije bilo prevelike neizvesnosti, Bamberg je bolje otvorio meč, dobili su prvi kvartal sa osam poena razlike i drugu četvrtinu su dobili sa osam poena viška, te su sa ubedljivih 16 poena razlike otišli na odmor.

U nastavku su održali prednost, domaćin je tek u poslednjem kvartalu pokušao da im se približi, ali su na kraju samo ublažili poraz.

Aktuelne šampione je predvodio Kozer sa 21 poenom, pratili su ga Meli sa 18 poena, Strelnijeks sa 14 i sa 12 Darijus Miler.

U poraženom sastavu 19 poena Kvejla, pola koša manje dodao je Riki Polding, dok se na 11 zaustavio Masenat.

Inače, strateg Bamberga Andrea Trinkijeri će najverovatnije produžiti ugovor sa klubom na još dve godine.