nedelja 13.12.2015.
18:54

Ubedljiva pobeda minhenskog Bajerna u meču 12. kola Bundeslige. Pešićev tim potvrdio da potpuno spreman stiže u Beograd.

euroleague.net

Bavarci su večeras u meču 12. kola Bundeslige gostovali ekipi Gisena i veoma ubedljivo je savladali, rezultatom 87-61!

Već u prvom poluvremenu je mnogo toga rešeno, pošto je posle prvih 20 minuta igre Bajern vodio sa 15 poena razlike (46:31).

I ne samo da nije došlo do opuštanja Pešićeve ekipe, već je ona još dominantnije odigrala treću četvrtinu i ovaj deo igre dobila sa 28:7, za čak 36 poena viška u odnosu na domaćina - 74:38!

Tek u poslednjoj deonici su Bavarci ''smanjili gas'' i omogućili domaćinu da koliko-toliko ublaži poraz.

Duško Savanović sa 17, Kejsi Rivers sa 15 i Aleks Renfro sa 12 poena, uz 8 skokova i 5 asistencija bili su večeras najistaknutiji pojedinci u redovima Bajerna.

Ovo je Bavarcima bila osma pobeda u 12 odigranih mečeva, a ekipa Gisena je pretrpela sedmi poraz.