Bajern poklekao u poslednjim sekundama, Bamberg na korak od finala!

četvrtak 25.05.2017.
19:35

Ekipa Aleksandra Đorđevića doživela je poraz na svom terenu u polufinalu nemačkog plej-ofa.

EPA/ALEXANDROS VLACHOS

"Bavarci" su doživeli debakl u Bambergu, ali su na svom terenu imali pobedu u rukama.

Na kraju su ipak poraženi i u Minhenu, slavila je Trinkijerijeva četa sa 76-78, te tako Brose ima 2:0 u seriji i pred plasmanom je u finale.

Domaćin je bolje odigrao uvodnih 10 minuta, dobili su taj period igre sa 10 poena razlike, postigli čak 30 poena.

Ipak, prepoznatiljiva odbrana Brose se pojavila u drugom periodu, te su ostavili Bajern na samo devet poena do poluvremena, pritom postigavši 21, pa su gosti sa dva poena viška otišli na odmor.

Đorđević je tokom pauze vratio svoje pulene u život, te su uspeli da povrate prednost i sa pet poena viška uđu u poslednjih 10 minuta.

Bilo je veoma neizvesno do samog kraja, na minut i po do isteka vremena Bajern je imao dva poena prednosti (76-74).

Ipak, usledila je serija Bamberga, Kozer je izjednačio, potom je Strelnijeks doneo preokret na samo pet sekundi do kraja, da bi nakon promašaja Klebera i faula Vladimira Lučića Darijus Miler reallizovao dva penala i postavio konačan rezultat.

Kozer odličan u Bambergu sa 23 poena i šest skokova, pratili su ga Strelnijeks sa 13 i Miler sa 12 postignutih poena.

U ekipi Bajerna 12 poena Devina Bukera, 11 je dodoa Vladimir Lučić, dvocifren i Đedović sa 10 poena, dok je bivši centar Zvezde Maik Cirbes meč završio sa sedam poena.

Serija se igra na tri pobede, te će Bamberg već u nedelju na svom terenu moći da izbori plasman u finale.

U drugom polufinalu su Ulm i Oldenburg, a tamo je trenutno 1:1, prednost domaćeg terena ima Ulm.