"Armija" bez komandanta Tea protutnjala kroz Minsk

Autor: Boban Filipović
nedelja 08.01.2017.
17:31

Šampion Evrope se u velikom stilu vratio na pobednički kolosek nakon poraza u Beogradu i Madridu u Evroligi, pukla je 'stotka', a uz to se i osamio se na čelu tabele VTB lige.

twitter@CSKABasketball

Ekipa Tsmokija iz Minska bila je lak zalogaj za moskovski CSKA, koji je, iako hendikepiran neigranjem Miloša Teodosića, upisao ubedljiv trijumf u glavnom gradu Belorusije u okviru 12. kola VTB Lige.

Već u prvoj četvrtini je videlo da je razlika u kvalitetu ogromna, 'Armejci' su posle prvih deset minuta vodili sa 23:6, u daljem toku utakmice konstantno dizali prednost, pa je na kraju na semaforu pisalo 63:100.

Iako je igrao samo 18 minuta, Nando De Kolo je bio najefikasniji kod Moskovljana sa 21 postignutim poenom. Andrej Voroncevič je ubacio 18, Vitalij Fridzon 16, a Semen Antonov 12 poena.

Kod poraženih domaćina odskočili su Džojs sa 16, i bivši igrač Partizana i Hemofarma Đorđe Gagić sa 15 poena.