Armani prokockao veliku prednost, mogli su da pomognu Zvezdi!

četvrtak 09.02.2017.
20:30

Ekipa Emporio Armanija je poražena na gostovanju Efesu iako je imala veliku prednost u prvom poluvremenu.

euroleague.com

Armani je mogao da učini uslugu Crvenoj zvezdi, ali su poraženi od Efesa iako su vodili sa 19 poena razlike. Na kraju je bilo 90:86 u korist turskog tima.

Od samog početka Armani je bio u prednosti, brzo su stigli do deset poena razlike, a u prvoj četvrtini prednost je narasla i do +16 (5:21).

U jednom trenutku druge četvrtine Milano je imao i 19 poena prednosti za 27:46 nakon što je Rakim Sanders pogodio za dva poena.

Ipak, Efes kreće da igra dobro u trećoj deonici koju su dobili sa 29:20, smanjili su prednost na 5 poena, a došlo je i do izjednačenja na startu poslednje deonice kada je Balbaj pogodio trojku.

Milano se probudio, Kalneitis je vezao pet poena, Hikman je preuzimao odgovornost, ali je Efes nekako uspevao da ostane u meču, najviše zahvaljujući Ertelu.

Efes je prvi put prešao u vođstvo poenima Balbaja na minut do kraja (87:85), a na drugoj strani su gosti propustili dve prilike i da prevedu rezultat, pošto su Simon i Mačvan promašili šuteve.

Vremena nije bilo previše, ušlo se u penal završnicu, a tamo je Efes bio uspešniji i slavio je sa 90:86.

Hanikat je imao 16 poena, Ertel 17, u pobedničkoj ekipi. Na drugoj strani Kalnietis 14, Sanders 18, Raduljica je imao 11 poena, a Mačvan 6.