Akropolis kup - Srbija nastavlja po starom, nova pobeda, 7/7!

sreda 23.08.2017.
19:34

Reprezetnacija Srbije koja je i danas igrala bez Nemanje Nedovića, Nikole Kalinića i Branka Lazića je uspela da slavi protiv Italije u okviru otvaranja Akropolis kupa.

Sportske.net/Pavle Knežević

Nova utakmica na pripremama za Evropsko prvenstvo i nova pobeda, sedma uzastopna.

Reprezentacija Srbije koja će znatno oslabljena ići na Evropsko prvenstvo u Istanbul, danas je uspela da slavi protiv reprezentacije Italije na otvaranju Akropolis kupa sa 73:65 (22:24, 18:14, 19:18 i 14:9).

Odbrana našeg tima je bila veoma slaba u prvoj četvrtini, naši košarkaši su se mučili sa Belinelijem, imali su u napadu dosta izgubljenih lopti što se odrazilo i na rezultat, Italijani su vodili sa 24:22.

Ipak, u nastavku nešto drugačija priča, naši su krenuli nešto agresivnije na Italijane u odbrani, Boban Marjanović je bio nerešiva enigma, postigao je ukupno 14 poena u prvom poluvremenu.

Srbija je nakon 20 minuta vodila sa 40:30, ali nije imala rešenja za Belinelija koji je igrao fantastično.

Veoma loš početak treće deonice naše reprezentacije, postigli smo samo 2 poena za 4 minuta, a trojkom Datomea Italijani stižu do 49:42.

Onda na scenu stupa Boban Marjanović zajedno sa Bogdanom Bogdanovićem, Srbija je preuzela prednost veoma brzo i stigla do 59:56.

Poslednju deonicu naš tim je počeo sjajno, Bogdan je vezao pet poena, imali smo i najveću prednost do tada od +8, 64:56. Kada je Lučić pogodio 2+1 uz namernu ličnu grešku, Srbija je imala 69:60 na 5 minuta do kraja.

Bili su Italijani još u igri, imali su tri napada na 69:63, dve promašene trojke, a vreme je polako odmicalo, nakon poena Štimca bilo je 71:63 za našu reprezentaciju na 2 minuta do kraja.

Boban Marjanović je imao 21 poen i 8 skokova, Lučić je dodao 12 poena, a Bogdanović 10. Na drugoj strani Belineli najbolji sa 20 poena.

Sutra u istom terminu Srbija igra protiv Gruzije.