23:59

Veoma zanimljivi četvrtfinalni dueli doigravanja u Španiji.

Sportske.net

Nakon što su majstorice zakazane u duelima Valensija i Barselone, Baskonije i Gran Kanarije, kao i u duelu Real Madrida i Morabank Andore, treći susret će biti odigran i u duelu Unikahe i Tenerifea.

Nakon pobede u Malagi, četa Đoana Plaze je poražena na gostovanju na Kanarima rezultatom 73-67.

Domaćin je od starta nametnuo svoj ritam, poveo nakon 20 minuta igre sa 12 razlike, da bi u trećem kvartalu stigao i do 14 poena suficita.

Ipak, osvajač Evrokupa se pronudio u poslednjoj četvrtini i napravio probleme osvajačau FIBA Lige šampiona, ali nisu košarkaši Unikahe imali dovoljno snage za potpuni preokret, te je domaćin ostvario trijumf.

U pobedničkom sastavu se istakao Ričoti sa 14 poena, dok su po 12 dodali Kirksaj i Durnekamp.

U Unikahi samo dvojica dvocifrenih, Džamar Smit sa 13 i Lafajet sa 10 postignutih poena.

Dejan Musli je upisao svega tri poena za skoro 14 minuta na parketu, dok je Nedović za 15 upisao sedam poena.