Košarkaši Valenije vezali su i četvrtu pobedu na premijeri 4. kola Endesa lige. Udeo Vladimira Lučića u pobedi prilično skroman.

acb.com
acb.com

Valensija je zadržala maksimalan skor pošto je danas na svom parketu ubedljivo tukla Obradorio.

Rezultat je bio 76:56, pitanej pobednika nije dolazilo u pitanje ni jednog momenta budući da su domaći već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost i dozolili gostima iz Kompostele da ubace svega 5 poena u prvih deset minuta.

Džastin Hamilton
sa 14 i Luk Skima sa 13 postignutih poena su bili najefikasniji kod pobednika, dok je bivši kapiten Partizana Vladimir Lučić meč završio sa učinkom od 2 poena (pogodio samo jedan od pet šuteva iz igre), 3 skoka, 2 blokade i asistencijom za 20 minuta na parketu.

U ekipi Obradorija Husta sa 15, Adam Vačinski sa 14  i Hevs sa 13 poena nisu imali adekvatnu podršku ostatka ekipe.

Ostale utakmce 4. kola najjače košarkaške lige u Evropi igraju se sutra.