14:35

Košarkaši Unikahe slavili su u prvom meču doigravanja protiv ekipe Tenerifea.

Epa/Koča Sulejmanović

Ekipa iz Malage slavila je na svom terenu rezultatom 79-65.

Gosti sa Kanara su nešto bolje otvorili meč, ali se domaćin do kraja prve deonice konsolidovao i došao do dva poena prednosti.

Do poluvremena je razlika u koris Unikahe porasla, ali se Tenerife vratio u život u trećoj deonici, te se u poslednjih 10 minuta ušlo sa tri poena prednosti u korist domaćina.

Aktuelni osvajač Evrokupa je dodao gas u poslednjoj četvrtini, te su izabranici Đoana Plaze na kraju upisali čini se lagan trijumf.

Blistao je novajlija u redovima Unikahe Kristijan Ejenga sa 21 poenom i četiri skoka. Pratili su ga Karos Suarez sa 14, kao i bivši košarkaš Crvene zvezde Nemanja Nedović sa 12 poena.

Dvocifren je bio i Smit sa 10 poena, a Dejan Musli je za nešto manje od 12 minuta na parketu upisao četiri poen.

U ekipi Tenerifea Kirksej je upisao 16 poena, pola koša manje je dodao Durnekamp, dok je sa 11 dvocifren bio i Vajt.

U 1/4 finalu sa 1:0 vode i Valensija, koja je bila bolja od Barselone, kao i Baskonija, koja je savladala Gran Kanariju. U četvrtom duelu sastaju se Real Madrid i Morabank Andora.