ACB - Unikaha iskalila bes u Baskiji

Autor: Boban Filipović
nedelja 20.03.2016.
20:36

Nakon šokantnog poraza u Evroligi od Crvene zvezde Telekom, Andalužani su deklasirali Laboral Kuću u Vitoriji.

Beta/BranislavBožić/Mo

Unikaha je slavila rezultatom 83:56 zahvaljujući fantastičnoj igri i sjajnoj odbrani u drugoj i trećoj četvrtini.

Baski su imali koš prednosti nakon prvih deset minuta igre, a onda u sledećih dvadeset postigli samo 18 poena uz 45 primljenih!

Vil Tomas je bio centarlna figura meča sa 25 postignuta poena, ubacio je 5 trojki iz 7 pokušaja i uz to sakupio 7 skokova.

DeMarkus Nelson je odigrao najbolju partiju od kako je stigao u Malagu, 'Admiral' je postigao 9 poena, nije promašio ni jednu lotu (2/2 za dva, 5/5 penali), zabeležio 6 asistencija i imao 3 skoka. Korpulentni centar Džek Kuli je bio nadomak dabl-dabl učinka, imao je po 9 poena i skokova.

Nemanja Nedović nije ulazio u igru, a Stefan Marković nije bio u timu jer se još uvek nije oporavio od teške povrede.

U taboru unakaženih Baska najefikasniji je bio Adam Hanga sa 15 poena, dvocifren je bio i Darius Adams koji je brojao do 13. Jaka Blažič je ubacio 9 poena i imao 5 skokova, a Davis Bertans 2 poena i 4 skoka.

U matine terminu odigrane su četiri utakmice: Valensija je izgubila lidersku poziciju pošto je izgubila pred svojim navijačima od davljenika Estudijantesa, Real je poražen na Tenerifama, Barsa uz dosta muke slomila otpor Mursije u preuzela čelo tabele, a Saragosa na krilima Stevana Jelovca savladala Obradorio. Opširnije o tome čitajte OVDE