ACB - Skroman učinak srpskih košarkaša

subota 11.10.2014.
23:15

Četiri utakmice drugog kola španske ACB lige bile su u subotu na programu a srpski internacionalci imali su skroman doprinos u svojim ekipama.

benettonbasket.it

Drugo kolo španske ACB lige otvoreno je u Valensiji duelom istoimene ekipe i Sevilje. Domaćin je slavio rezultatom 96:73 a srpski internacionalci u redovima ova dva tima imali su skroman učinak.

Vladimir Lučić je za pobednički sastav ubacio 5 poena i dodao 3 skoka a na terenu je proveo 16 minuta. Nikola Radičević je za 23 minuta na terenu postigao 2 poena i ostvario 3 skoka u porazu svog tima.

Unikaha našeg Stefana Markovića savladala je Laboral Kuću kao gost (79:88) ali je srpski reprezentativac dao neznatan doprinos u trijumfu svoje ekipe. Za 24 minuta na parketu Marković je upisao 3 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

Bivši košarkaš Partizana Davis Bertans postigao je 8 poena za Laboral Kuću.

Jedna utakmica večeras je rešvana kroz produžetak a pobedu je slavio Bilbao. Dejan Todorović nije igrao za Bilbao, dok je Danilo Anđušić postigao 4 poena.