ACB - Šampion sa +20 stigao do "brejka" u Barseloni

petak 17.06.2016.
20:52

Aktuelni šampion Španije Real Madrid stigao je do "brejka" u finalnoj seriji plej-ofa, pošto je u drugom meču u Barseloni tukao domaćina sa 20 poena razlike.

acb.com
acb.com

Košarkaši Real Madrida stigli su do izjednačenja u finalnoj seriji plej-ofa ACB lige pošto su večeras kao gosti savladali Barselonu sa ubedljivih 90:70 (28:12, 16:20, 22:26, 24:12).

Večerašnja utakmica, za razliku od prvog duela u "Blaugrani", bila je lišena neizvesnosti usled sjajne partije koju su prikazali izabranici Pabla Lasa.

Madriđani su posle deset minuta igre imali 16 poena prednosti, a Barselona je do ulaska u poslednju četvrtinu prepolovili zaostatak i potom stali.

Poslednju četvrtinu Real Madrid je dobio ubedljivo i tako sa +20 stigao do "brejka" u Barseloni.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Serhio Ljulj sa 20 poena, ali je najbolji pojedinac u redovima Real Madrida bio Gustavo Ajon koji je uz 19 poena dodao 6 skokova i 3 asistencije.

Barselonu su u poenterskom smislu predvodili Ante Tomić sa 14 i Stratos Perperoglu sa 10 poena.

Finalna serija se sada seli u Madrid, a treća utakmica u "Barkli kard centru" na programu je 20. juna. Šampion Španije biće ekipa koja prva stigne do tri pobede.