ACB - Real vezao treći poraz pred Zvezdu, Tenerife ih poslao na treće mesto!

subota 04.03.2017.
20:54

Najprijatnije iznenađenje u španskoj košarci ove sezone, ekipa Tenerifa, ostaće na čelu tabele i nakon duela sa najboljim španskim timom Real Madridom.

Epa/Koča Sulejmanović

Ekipa Pabla Lasa je pred duel 25. kola Evrolige sa Crvenom zvezdom mts doživela poraz u domaćem šampionatu, kako su poraženi na gostovanju ekipi Tenerifea rezultatom 75-64.

Ekipi Reala je ovo treći vezani poraz pred meč sa Zvezdom, te simpatizeri "crveno-belih" sa razlogom mogu da razmišljaju o mogućnosti da Zvezda i drugi put savlada "kraljevski" klub u Evroligi ove sezone.

Real je nešto bolje otvorio meč, ali je Tenerife bolje priveo prvi kvartal kraju, te su taj period okončali sa dva poena suficita.

Domaćin je igrao bolje i u drugoj deonici, te su na poluvreme otišli sa šest poena viška.

Real je u trećem kvartalu uspeo samo da smanji taj deficit na pet poena, da bi Tenerife u poslednjih 10 minuta rešio meč u svoju korist.

Do ovog vrlo važnog trijumfa predvodio ih je Durnekamp sa 17 poena, 15 je sa klupe dodao Abromaitis, dok se na 14 poena zaustavio centar Bogris. Dvocifren je bio i Grigonis sa 12 postignutih poena.

U ekipi Reala raspoloženi su bili samo Ljulj koji je upisao 15 poena, dok je 12 dodao Rudi Fernandez. Na ivici dabl-dabla je bio Dončić sa devet poena i devet asistencija.

Aktuelni prvak Španije je imao samo osam timskih asistencija, skoro duplo manje od večerašnjih rivala.