nedelja 08.01.2017.
20:53

Košarkaši madridskog Reala su se ispraznili u meču protiv CSKA, pa sada umalo da se okliznu u domaćem šampionatu.

euroleague.net

Pre samo par dana je u Madridu "pao" prvak Evrope, a danas je River Anroda umalo uzela skalp, na istom mestu, ekipi Reala.

Nakon puno borbe i jednog produžetka, aktuelni prvak Španije je ipak slavio, bilo je 95-92 za izabranike Pabla Lasa.

Nakon prve četvrtine se nije moglo naslutiti kakva katastrofa čeka Real u drugoj. Dobili su "kraljevi" prvu deonicu sa pet razlike, postigli 26 poena, da bi ih Andora u drugom kvartalu ostavila na svega sedam postignutih poena!

Potpuno su gosti okrenuli rezultat u svoju korist i na poluvreme otišli sa 11 poena prednosti (33-44).

Vratio se Real u trećoj četvrtini, spustili su na tri poena minus pred poslednjih deset minuta, činilo se da će uspeti da preokrenu.

Gosti se ipak nisu dali, Real je nadoknadio minus ali nije mogao da okrene rezultat, te se otišlo u produžetke.

U dodatnih pet minuta, gosti ipak nisu imali snage da se nose sa jednim od najboljih timova Evrope, te je Real upisao i 12. pobedu u španskom prvenstvu ove sezone i ostao na čelu tabele.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Serhio Ljulj sa 23 poena, dodao je plej španske reprezentacije i 11 asistencija tom učinku, a pratili su ga Rudi Fernandez sa 15 i Gustavo Ajon sa 14 poena i 15 skokova.

Litvanac Mačijulis je dodao 12 poena, dvocifren i Kerol sa 11.

U poraženom sastavu David Jelinek 22 poena, Gruzijac Šermadini je imao jak dabl-dabl sa 21 poenom i 15 skokova, dok su po 14 upisali Endru Olbisi i Dejvid Voker.

Bivši igrač Crvene zvezde Oliver Stević je ranije napustio igru zbog pet faulova, a za nešto manje od 28 minuta je upisao osam poena i šest skokova.