ponedeljak 16.01.2017.
00:26

U okviru 17. kola španske ACB lige, slavili su svi favoriti sem Barselone.

euroleague.net

Izabranici Jorgosa Bracokasa neočekivano su poraženi na gostovanju ekipi Tenerifea.

Na kraju je bilo 71-60 za domaćina, podbacio je ponajbolji igrač katalonskog sastava Tajris Rajs.

Već na kraju prve četvrtine bilo je jasno da Barselonu očekuje jako težak meč. Izgubili su taj period sa osam poena razlike, ali su se maestralno vratili u narednoj deonici.

Dozvolili su protivniku da postigne svega šest poena u drugih 10 minuta, te su preokrenuli rezultat i na pauzu otišli sa četiri poena suficita.

Ipak, Tenerife uzvraća udarac u trećoj deonici, dobijaju taj deo sa 20-10 i sa šest poena prednosti odlaze u poslednjih 10 minuta.

Barsa nije uspela da se vrati, čak je domaćin uspeo i da poveća razliku i slavi dvocifrenom razlikom.

Tajris Rajs je za 27 minuta imao svega tri poena i jednu asistenciju, jedini raspoloženi za igru bili su Džastin Dolman koji je upisao 15 poena i Ante Tomić koji je upisao 13.

Tenerife je predvodio Georgios Bogris sa 16 poena, 13 je dodao Durnekamp, dok su po 11 upisali Abromaitis i Devin Vajt.

Real je savladao Huventut na gostovanju, utakmica je bila neizvesna, domaćin je vodio na poluvremenu ali je kvalitet Madriđana isplivao kad je trebalo, te su izabranici Pabla Lasa uspeli da preokrenu rezultat i slave rezultatom 78-81.

Baskonija je lako izašla na kraj sa Bilbaom, slavili su rezultatom 84-63, dok je Unikaha bila bolja od Murisije rezultatom 88-76.

Sjajne partije u dresu tima iz Malage pružili su sprski internacionalci Nemanja Nedović i Dejan Musli.

Bivši igrač Crvene zvezde je meč završio sa 17 poena i sedam asistencija, dok je nekadašnji centar Partizana upisao 19 poena uz tri uhvaćene lopte.