ACB - Musli najbolji u porazu Unikahe od Gran Kanarije, nestvarna partija Edvina Džeksona!

subota 04.02.2017.
21:09

Ekipa iz Malage gostovala je na Kanarima u 19. kolu elitnog španskog šampionata.

acb.com
acb.com

Izabranici Đoana Plaze poraženi su na gostovanju u Las Palmasu, na kraju je bilo 76-71.

Utakmica je bila poprilično izjednačena, ali je za nijansu bila bolja domaća ekipa, gotovo od samog starta susreta.

Na kraju zaslužena, 11. pobeda Gran Kanarije, imaju samo jednu manje od današnjih rivala.

Najbolji je u pobedničkom sastavu bio Salin sa 12 poena, pratili su ga Baez i Kajl Kjurik sa po 10 poena dok je bivši plej Partizana Bo Mekejleb upisao devet poena.

U ekipi iz Malage istakao se Dejan Musli sa 15 poena i tri skoka, pratili su ga Kajl Fog sa 13 poena, kao i Adam Vačinski sa 11. Dvocifren još samo Smit sa 10 poena, a bivši bek Crvene zvezde i Golden Stejt Voriorsa Nemanja Nedović je za nešto manje od 20 minuta ubacio sedam poena i dve asistencije.

Interesantan meč viđen je u Feunlabradi, gde je domaćin slavio protiv Estudijantesa sa 103-97.

Najefikasniji je u pobedničkom sastavu bio Pako Kruz sa 27 poena, pratio gao je bivši hrvatski reprezentativac Marko Popović sa 23. Dvocifren je bio i O'Liri sa 15 poena.

Ivan Paunić je za 21 minut na parketu upisao osam poena, dva skoka i jednu asistenciju.

U poraženom sastavu nestvarna partija francuskog interancionalca Edvina Džeksona. Bivši bek Barselone i Unikahe je upisao čak 39 poena (4/5 za dva, 7/12 za tri, 10/13 bacanja) i četiri asistencije.

On je bio i jedini dvocifren u redovima Estudijantesa, pratili su ga Grimao i Visedo sa po devet poena.