nedelja 28.05.2017.
18:50

Košarkaši Baskonije slavili su po drugi put u svojoj dvorani protiv Gran Kanarije.

Beta/BranislavBožić/Mo

Izabranici Sita Alonsa su u Baskiji i po drugi put savladali ekipu iz Las Palmasa, ovoga puta rezultat je bio 73-71.

Kao što i sam rezultat govori, utakmica je bila veoma neizvesna.

Gosti su nešto bolje otvorili utakmicu, te su nakon 10 minuta imali tri poena viška.

Ipak, domaćin do poluvremena uspeva da izjednači, te su tako resetovali rezultat i utakmicu nakon 20 minuta vratili na početak.

Gran Kanarija opet nešto bolja na startu drugog poluvremena, uspeli su da uđu u odlučujućih 10 minuta sa pola koša viška.

Četa Sita Alonsa se ipak konsolidovala kada je trebalo, bili su skoncentrisaniji do samog kraja, te su uspeli da preokrenu rezultat i slave sa dva poena viška.

Kim Tili je predvodio ekipu iz Vitorije sa 14 poena, pola koša manje je dodao Johanes Fojtman (7 sk), dok se na 12 poena zaustavio Laprovitola. Dvocifreni su bili i Hanga sa 11 poena (8 sk), kao i Larkin sa 10 postignutih poena.

U ekipi Gran Kanarije 18 poena Baesa, 12 je dodao Sasu Salin, dok se na 10 zaustavio Oliver.

Baskonija će tako na megdan Valensiji u polufinalu, koja je juče iz daljeg takmičenja izbacila Barselonu.