ABA - Zvezda prekinula seriju poraza, brine nova povreda!

nedelja 12.02.2017.
18:40

Aktuelni šampion Srbije i regionalne ABA lige prekinuo je seriju od tri uzastopna poraza ali će trijumf nad Cibonom ostati u senci nove povrede.

aba-liga.com/kkcrvenazvezda.rs

Košarkaški Crvene zvezde mt:s upisali su prvi trijumf nakon tri uzastopna poraza u svim takmičenjima, pošto su u okviru 22. kola regionalne lige savladali Cibonu u hali "Aleksandar Nikolić".

Nakon dva poraza u Evroligi i neuspeha u susretu sa Partizanom crveno-beli su savladali Cibonu rezultatom 69:56 (22:13, 18:16, 15:17, 14:10) u ne tako kvalitetnoj utakmici koja će ostati u senci novog peha koji je zadesio ekipu Dejana Radonjića.

Gosti iz Zagreba uspeli su da ostanu u egalu sve do završnice prvog kvartala kada je Zvezda pri rezultatu 14:13 započela seriju 14:0 kojom je stigla do dvocifrene prednosti (28:13).

Veliki broj izgubljenih lopti i slaba realizacija Cibone tokom prvog poluvremena olakašali su posao domaćem timu koji je danas mogao da računa i na prvog plejmejkera Stefana Jovića.

Senku na čitavu utakmicu bacio je novi peh koji je zadesio crveno-bele tokom prvog poluvremena. Krilni centar Milko Bjelica proveo je na parketu manje od tri minuta a onda je zbog povrede mišića morao van terena.

Medicinska služba odvela je Bjelicu put svlačionice a ikako se kasnije vratio na klupu za rezerve do kraja utakmice nije ulazuo u igru i ostaje nada da se ne radi o ozbiljnijoj povredi.

Do sredine trećeg kvartala crveno-beli stižu do 20 poena prednosti (53:33) ali je zatim usledio veliki pad u igri aktuelnog šampiona regionalne lige.

Cibona je u trećoj četvrtini smanjila broj izgubljenih lopti (svega tri) dok je Zvezda imala čak sedam za deset minuta igre, a pritom do poslednjeg minuta nije imala šut za dva!

Pad u igri domaćeg sastava "Vukovi" koriste da smanje zaostatak pa su od "-20" na kraju treće četvrtine stigli do 9 poena minusa (55:46).

Uprkos dosta salbijem izdanju u drugom poluvremenu crveno-beli su do kraja uspeli da zadrže stečenu prednost i da upišu 21. pobedu u regionalnom šampionatu koja će značiti overu prvog mesta na tabeli ukoliko Partizan večeras izgubi u Zagrebu.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je Ognjen Kuzmić sa 12 poena i 10 skokova, a pratili su ga Nejt Volters (11 pts, 5 sk, 4 as) i Luka Mitrović (12 pts, 6 sk, 6 as).

Cibona u svojim redovima nije imala nijednog igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom, a najefikasniji su bili Marineli i Gospić sa po 9 poena.

Za crveno-bele sada sledi pauza u Evroligi zbog obaveza u nacionalnom Kupu koji je na programu narednog vikenda u Nišu, ali će pre toga gostovati Karpoš Sokolima u Skoplju. Taj meč na programu je već u utorak.