nedelja 11.10.2015.
22:57

Košarkaši Olimpije ubedljivo su savladali Krku u slovenačkom derbiju 5. kola regionalne košarkaške lige.

abaliga.com/Union Olimpija/Martin Metelko

Poslednja utakmica nedeljnog dela programa 5. kola regionalne košarkaške lige odigrana je u "Stožicama" gde je domaća Olimpija ugostila Krku iz Novog Mesta.

Slovenački derbi regionalne lige pripao je Olimpiji koja je slavila više nego ubedljivo rezultatom 80:50 (24:9, 15:8, 22:17, 19:16).

Pitanje pobednika "Zmajčeki" su rešili posle prvih 20 minuta igre tokom kojih su ubacili 39 poena naspram 17 primljenih.

U nastavku je domaćin bez problema priveo posao kraju a pritom uspeo da poveća rezultatsku prednost pa je ekipa iz Novog Mesta napustila Ljubljanu dotučena do nogu.

Bivši prvotimac Partizana, Crvene zvezde i kragujevačkog Radničkog Sava Lešić vodio je Olimpiju do nove pobede sa 14 poena i 6 skokova, dok su Zek Rajt i Saša Zagorac dodali po 11 poena.

Na drugoj strani istakao se centar Jure Lalić sa 12 poena i 2 skoka, a samo je još Žiga Dimec uspeo da ostvari dvocifren poenterski učinak u redovima gostujućeg sastava.

Olimpija sada ima skor 3-2 i nalazi se na četvrtoj poziciji na tabeli, dok Krka sa skorom 2-3 zauzima sedmo mesto.