ABA - Valjevci preokretom do pobede, Hejslip tragičar!

ponedeljak 02.02.2015.
22:19

U poslednjoj utakmici 20. kola ABA lige, Metalac je kao gost savladao Igokeu, posle preokreta u završnici meča.

BETAPHOTO/IGOR KUPLJENIK/EV

Svoju mini seriju od dva vezana poraza u ABA ligi, ekipa Metalca iz Valjeva prekinula je večeras na gostovanju Igokei u Laktašima.

Valjevci su slavili rezultatom 75-72, iako je domaći tim u najvećem delu meča imao vođstvo.

Predvođeni novajlijom Hejslipom, koji je nedavno stigao u Igokeu, domaći su prvu četvrtinu dobili sa 10 poena razlike (25-15), ali se gosti nisu predavali, stalno su hvatali priključak, da bi u poslednjoj četvrtini i preuzeli vođstvo.

Ključni trenutak meča bila je promašena trojka Hejslipa u poslednjim sekundama, kada je mogao da Igokei donese pobedu. Ali, nije bio precizan, ostalo je 72-74, da bi posle prekršaja, malešević pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 72-75.

Malešević sa 19 i Jevtović sa 16 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok su Igokeu predvodili Katnić sa 17 i Hejslip sa 14 poena (trojke 4-11).

Valjevcima je ovo deveta pobeda uz 11 poraza, a Igokea na pretposlednjem mestu sada ima učinak od 5 pobeda i 14 poraza.