ABA - Treći uzastopni trijumf Metalca!

subota 03.01.2015.
20:49

Košarkaši Metalca nastavili su u novoj godini tamo gde su stali u 2014. Pobedom nad Krkom Valjevci su vezali treći uzastopni trijumf u ABA ligi i istakli kandidaturu za plasman u gornjem delu tabele.

BETAPHOTO/IGOR KUPLJENIK/EV

Prva takmičarska utakmica regionalnog košarkaškog šampionata u 2015. godini odigrana je u Valjevu gde je domaći Metalac ugostio ekipu Krke.

Klub iz Valjeva nastavio je svoju pobedonosnu seriju započetu krajem decembra 2014. godine pošto je u prvoj utakmici u novoj godini slavio rezultatom 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16).

Gosti su bolje otvorili meč a minimalnu prednost Krka je uspevala da zadrži sve do polovine prve deonice kada je Malešević pogodio za tri i najavio period Metalčeve bolje igre.

Tokom prvih deset minuta igre prednost Metalca dostigla je sedam poena ali se na prvu pauzu otišlo sa vođstvom domaćih rezultatom 23:18.

Druga četvrtina pripala je gostima koji su do odlaska na odmor uspeli da samanje prednost Metalca na samo tri poena (40:37).

Nastavak utakmice doneo je nova uzbuđenja i totalni preokret ekipe Aleksandra Džikića. Krka je na tri minuta pre kraja treće četvrtine povela rezultatom (44:46) a minimalnu prednost uspevala je da održi sve do 38. minuta i trojke Nikole Jevtovića (64:63).

Od tog trenutka ušlo se u egal završnicu u kojoj je više prisebnosti i sreće imala domaća ekipa. Nakon mini serije od 4:0 Metalac se primakao pobedi ali tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Vangmeni je na petnaestak sekundi pre kraja postigao koš uz faul a onda je sa linije penala primakao Krku na "-1" (68:67). Nikola Malešević je sa linije penala, na drugoj strani, pogodio samo jednom pa je Armsted imao šut za produžetak koji nije pogodio.

Najefikasniji u ekipi Metalca bili su Nikola Malešević i Nikola Jevtović sa po 17 poena a pripomogao im je Đorđe Majstorović sa 16. Malkom Armsted predvodio je Krku sa 20 poena a 17 je dodao Mirko Mulalić.

Na taj način Metalac je stigao do treće uzastopne pobede a sedme u tekućoj sezoni što je klubu iz Valjeva omogućilo selidbu na sedmu poziciju ba tabeli.