23:51

Posle velike pobede nad Partizanom, novajlija u ABA ligi ostvario još jedan veoma važan trijumf u borbi za opstanak.

abaliga.com
abaliga.com

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 19. kola ABA lige, Sutjeska je kao gost savladala MZT u Skoplju rezultatom 75-71.

Utakmica je bila neizvesna čitavim svojim tokom, što najbolje ilustruje činjenica da je na kraju i prve i druge i treće četvrtine rezultat bio izjednačen. Tek u poslednjih deset minuta ekipa iz Nikšića je bila za nijansu bolja i na kraju zasluženo trijumfovala.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je iskusni centar Ratko Varda sa 16 poena, a Pavlićević i Spasojević su upisali po 14. Kod domaćih, Luković je postigao 17, a Ljubičić, Stojanovski i drugi Luković po 13 poena.

Ovim trijumfom, Sutjeska se popela na 11. mesto na tabeli, sa skorom 7-12 koliko imaju i Partizan i Tajfun. MZT je ostao na petom mestu sa učinkom od osam pobeda i 11 poraza.