nedelja 16.11.2014.
18:53

Iznenađenje u Sremskoj Mitrovici, Mega Vizura poražena pred svojim navijačima u duelu sa mađarskim Solnokom!

bcmegabasket.net

Košarkaši Mega Vizure doživeli su večeras neočekivani poraz, u meču osmog kola protiv mađarskog Solnoka. Gosti su u zanimljivom duelu slavili rezultatom 85-80, pa sada ekipa Dejana Milojevića ima po četiri pobede i poraza, baš kao i njihov večerašnji rival.

Prva četvrtina je nagoveštavala ovakav ishod. Solnok je bolje ušao u meč u u finišu prve deonice je stekao devet poena prednosti - 19:10.

Početkom druge četvrtine, prednost gostiju je i uvećana, a trojkom Marka Brkića stigli su do 13 poena viška - 28:15.

Tek tada je Mega Vizura počele da liči na sebe, prednost gostiju je počela da se topi i na poluvreme se otišlo sa podnošljivim minusom - 37:40.

Drugo poluvreme je proteklo u ''rezultatskoj klackalici'', ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali kada je na tri minuta pre kraja, poenima Kešelja, Mega povela sa 78-73, činilo se da iznenađenja ipak neće biti.

Ali, u poslednja dva minuta domaći su potpuno stali, Solnok pravi seriju 9:0 i dolazi do konačnih 85:80 u svoju korist.

Nenad Miljenović sa 17 poena bio je najefikasniji u ekipi Mega Vizure, a po 15 su upisali Kešelj i Zagorac. U pobedničkoj ekipi, Brkić i Lorant najbolji sa po 18 poena.

Podsetimo, od 19 časova, Crvena zvezda Telekom igra protiv Krke.