23:13
Izvor: Sportske.net, Beta

Utakmicom u Ljubljani okončano je 12. kolo regionalne ABA lige.

aba-liga.com

Košarkaši Olimpije pobedili su večeras na svom terenu ekipu Krke sa 79:64 u zaostaloj utakmici drugog kola Jadranske lige, posle bolje igre u drugom poluvremenu ove utakmice.

Prvo poluvreme završeno je nerešenim rezultatom, 37:37, ali je u trećem kvartalu domaći tim stekao 13 poena prednosti i do kraja su rutinski zadržali ubedljivu prednost.

Olimpiju je do pobede vodio Brendon Džeferson sa 19 poena, dok je Mirko Mulalić ubacio tri poena manje. U redovima Krke najbolji su bili Matik Rebec i Ronald Kari sa po 12 poena.

Košarkaši Olimpije su tako stigli do četvrte pobede u regionalnom takmičenju, dok je Krka upisala sedmi poraz.

Podsetimo, ranije večeras je Crvena zvezda mts deklasirala FMP sa 93:62.