ABA - Metalac ruši redom!

ponedeljak 17.11.2014.
22:12

Sjajna serija košarkaša Metalca, debitanta u ABA ligi! Večeras su upisali i treću vezanu pobedu u ovom takmičenju!

Beta/IgorKupljenik/Ev

Košarkaši Metalca iz Valjeva trijumfovali su večeras u poslednjoj utakmici osmog kola ABA lige, na gostovanju MZT-u u Skoplju.

Valjevci su slavili rezultatom 64-58, što im je već treći uzastopni trijumf, posle uspeha protiv Olimpije u Ljubljani i Igokee na svom parketu.

Metalac je sjajno ušao u ovaj meč, poveo je sa 11-2 u prvih pet minuta igre, ali je domaćin uspeo da uhvati priključak i sredinom druge četvrtine izjednačio na 22-22.

Na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom Valjevaca (30-32), a drugih 20 minuta je obeležila ''rezultatska klackalica''. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali kada je bilo najpotrebnije, u samom finišu meča, ekipa Metalca pravi seriju 11-0 i dolazi do zaslužene pobede!

Malešević sa 23 poena bio je najefikaciji u pobedničkoj ekipi, a pratio ga je Jevtović sa 13 poena i devet skokova.

Kod domaćih, najbolji Šehović sa 16 poena.