ABA - Mega preokret Mege, Partizanu malo +18!

subota 19.12.2015.
20:41

Košarkaši Mega Leksa trasirali su put ka plasmanu u plej-of ABA lige pošto su u "Pioniru" priredili veliki preokret i savladali Partizan.

bcmegabasket.net

Druga utakmica 15. kola regionalne košarkaške lige u potpunosti je opravdala epitet derbija iako je posle 26 minuta igre Mega Leks bio na pragu debakla.

Košarkaši Partizana uspeli su da prokockaju prednost od 18 poena i da na kraju izgube od Mega Leksa rezultatom 85:78 (18:21, 11:21, 28:18, 28:18) čime su verovatno izgubili realne šanse za plasman u plej-of ABA lige.

Osim dobrog otvaranja utakmice trojkom Danila Nikolića i poenima Timotija Luvavu-Kabaroa Mega Leks u prvom poluvremenu nije prikazao ni delić igre koja je ovu ekipu lansirala u vrh tabele regionalnog šampionata.

Nošen fantastičnim krilnim centrom Kevinom Džonsom Partizan je u završnici prve deonice počeo da gradi prednost koja je do odlaska na odmor narasla na solidnih 13 poena.

Početak treće četvrtine obeležio je prazan hod obe ekipe sve do 24. minuta kada počinje serija "Parnog Valjka" kojom crno-beli stižu do maksimalnih "+18" tri minuta pre poslednjeg odmora između četvrtina.

Verujemo da je 5.500 "Grobara" u tom trenutku već uknjižilo pobedu voljenog tima ali je onda Mega priredila mega preokret i potpuno se vratila u meč.

Neverovatno zvuči podatak da je Partizan za 14 minuta primio 48 poena i upravo je to osnovni razlog večerašnjeg poraza. Svaku izgubljenu loptu crno-belih gosti su kažnjavali poenima, u nekoliko navrata sa "2+1".

Ubedljivo najbolji pojedinac na večerašnjoj utakmici bio je Kevin Džons koji je postigao 21 poena i zabeležio 15 skokova ali ni taj dabl-dabl učinak Partizanovog Amerikanca nije bio dovoljan crno-belima za trijumf.

Najbolji učinak u gostujućem timu ostvario je Danilo Nikolić (19 pts, 5 sk), dok su dvocifreni bili još Aleksandar Aranitović (15 pts), Ognjen Jaramaz (13 pts, 7 sk) i Nikola Ivanović (12 pts, 5 sk, 9 as).

Nakon večerašnje pobede Mega Leks ostaje četvrta na tabeli sa skorom 10-5, dok Partizan ostaje osmi sa 6 pobeda i 9 poraza.