ABA - Marinović režirao preokret Olimpije

petak 14.11.2014.
23:58

Košarkaši Union Olimpije priredili su preokret u poslednjoj četvrtini uvodne utakmice osmog kola ABA lige i tako stigli do pete pobede u tekućoj sezoni.

kkradnicki.rs

Prva utakmica osmog kola regionalne košarkaške lige odigrana je u dvorani "Stožice" gde je Union Olimpija ugostila Igokeu i savladala je rezultatom 72:70 (16:16, 17:22, 15:22, 24:10).

Gosti su bolje otvorili meč i već posle nepuna četiri minuta stekli dvocifrenu prednost (2:13). Nakon što je Aleš Pipan reagovao i napravio određene rotacije prednost Igokee počela je da se topi pa je do kraja prve četvrtine Olimpija poravnala na 16:16.

Usledio je period dominacije gostiju koji je trajao do početka poslednje deonice. U 32. minutu gosti iz Aleksandrovca stekli su najveću prednost od 14 poena (48:62) ali se ispostavilo da to nije bilo dovoljno za trijumf.

Totalni preokret košarkaši Olimpije priredili su u poslednjih pet minuta kada su napravili seriju 18:4 i na taj način "preoteli" Aleksandrovčanima već upisanu pobedu.

Marko Marinović predvodio je "Zmajčeke" do pobede sa 19 poena i 5 asistencija dok je Nikola Dragović sa 15 poena bio najefikasniji u redovima Igokee.