Autor: Beta Beta
subota 30.01.2016.
19:05
Izvor: Beta

U prvoj utakmici današnjeg programa u ABA ligi, Krka je na svom terenu savladala ekipu Igokee.

aba-liga.com/Krka/Drago Perko

Košarkaši Krke pobedili su danas u Novom Mestu Igokeu sa 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13) u prvoj subotnjoj utakmici 22. kola Jadranske lige.

Igokea je na gostovanju u prve dve četvrtine u potpunosti nadigrala Krku, ali je domaćin i pored zaostatka od 14 poena (27:41) na poluvremenu, u drugom delu meča uspeo da nadoknadi zaostatak, a potom da stigne i do ubedljive pobede.

Krku su predvodili Luka Lapornik sa 16 poena i 10 skokova, Jure Lalić je dao 14, uz šest uhvaćenih lopti, dok je poen manje postigao Ejron Kastrati.

U ekipi Igokee najefikasniji bio je Vuk Radivojević sa 19 poena, dok je Marko Komatina dodao 13, a 10 je ubacio Tedi Gipson.

Krki je ovo deveta pobeda u regionalnom takmičenju, pa su se posle 22 utakmice regionalnog takmičenja izjednačili na šestom mestu s Igokeom koja ima identičan učinak, ali nešto bolju koš razliku.