19:10

Slovenačka ekipa nije imala većih problema da savlada makedonski Karpoš Sokoli.

aba-liga.com

Slovenački predstavnik u Jadranskoj ligi, savladao je debitanta iz Makedonije bez većih poteškoća.

Na kraju je bilo 81-64 u korist Krke, a gosti su pravi otpor pružili tek u trećoj četvrtini koju su dobili sa sedam poena razlike.

Ipak, treći period nije previše uticao na konačan ishod, kako je domaća ekipa na poluvreme otišla sa 24 poena razlike (54-30).

Razlika u korist ekipe iz Novog Mesta je išla i do 28 poena, ali su košarkaši Karpoša boljom igrom u trećem i četvrtom kvartalu spustili deficit na manje od 20 poena.

Igrač utakmice bio je talentovani Matic Rebec, koji je meč završio sa indeksom 26 uz 14 postignutih poena i osam asistencija. Najefikasniji u domaćim redovima bio je bivši košarkaš Mege i MZT-a Marko Luković sa 19 poena, a dvocifeni su bili i Čebular sa 13, kao i Dimec sa 12 poena.

U redovima makedonskog predstavnika najefikasniji je bio Zeković sa 13 poena, a njega su pratili Duvnjak i Vrkić sa po 11 postignutih koševa.