ABA - Igokei 'svanulo' u Zadru

četvrtak 03.11.2016.
18:51

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine prekinuo je seriju od tri vezana poraza na teškom gostovanju ekipi Zadra.

Beta/ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin/Mo

Utakmicom u dvorani "Krešimir Ćosić" u Zadru startovalo je osmo kolo u regionalnoj košarkaškoj ligi, a šampion Bosne i Hercegovine upisao je jako važnu pobedu na teškom gostovanju.

Košarkaši Igokee otišli su na megdan Zadru posle tri vezana poraza u ABA ligi i zbog toga je večerašnja pobeda ostvarena rezultatom 90:83 (16:24, 31:20, 14:21, 29:18) dobila na značaju jer je zaustavljeno dalje poniranje.

Ekipe Zadra i Igokee igrale su večeras u serijama pa su tako prva i treća četvrtina pripale domaćem timu, dok su gosti bili bolji u drugoj i četvrtoj.

Ključ pobede ekipe Dragana Bajića leži u mnogo boljoj igri prikazanoj u drugom poluvremenu kada je Brendon Fortenberi razigrao ekipu i poveo je ka izuzetno važnom trijumfu.

Robert Rikić je postigao 17 poena i bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, dok je Džejms Robinson ubacio 14 poena.

Najzapaženiji pojedinac u ekipi Zadra bio je Ivan Ramljak sa 18 poena, a pratio ga je Ivan Marinković sa 14 poena, 7 skokova i 4 ukradene lopte.

Nakon večerašnjeg trijumfa Igokea ima skor 4-4, a Zadar 3-5.