ABA - Igokea zaustavljena u Skoplju

utorak 13.10.2015.
18:40

Košarkaši MZT-a iz Skoplja prekinuli su seriju od dva vezana poraza u ABA ligi pošto su večeras na domaćem terenu savladali Igokeu.

abaliga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Pretposlednja utakmica 5. kola regionalne košarkaške lige odigrana je u Skoplju gde je domaći MZT ugostio Igokeu i slavio rezultatom 75:70 (27:13, 21:13, 13:16, 14:25) i tako prekinuo mini seriju od dva vezana poraza.

Domaći su do pobede stigli zahvaljujući mnogo boljoj igri u prvom poluvremenu tokom kojeg su stvorili gotovo dvadeset poena prednosti.

Šampion Bosne i Hercegovine vratio se u meč suviše kasno jer ubedljivo dobijena poslednja četvrtina nije pomogla "Igosima" da izbegnu drugi ovosezonski poraz.

Danilo Mijatović bio je najefikasniji pojedinac u redovima domaćeg tima sa 14 poena i 11 skokova, dok je Vuk Radivojević predvodio Igokeu sa 20 poena i 6 skokova, ali to nije bilo dovoljno da gosti izbegnu poraz.