ABA - Dobre vesti za Partizan, poraz Cedevite!

ponedeljak 08.12.2014.
19:53

Iznenađenje u pretposlednjoj utakmici 11. kola ABA lige. Cedevita poražena na svom terenu, Partizanu sad blizu i treće mesto!

abaliga.com
abaliga.com

Iako je dugo bio daleko od vodeće četvorke, Partizan bi vrlo brzo mogao da se nađe u tom društvu, pogotovo posle današnjeg poraza Cedevite na svom terenu od Zadra, rezultatom 71-74.

Posle prvog poluvremena, koje je domaći tim dobio sa devet poena razlike (41-32), delovalo je da će Zagrepčani rutinski završiti posao, ali je u nastavku usledio potpuni preokret i pobeda Zadra!

Gosti su posebno dobru partiju pružili u poslednjoj deonici, kada Cedevita nije imala rešenja za njihovu igru, pa su Zadrani uspeli da se izbore za svoj četvrti trijumf od početka sezone.

Pobedničku ekipu predvodio je Bošnjak sa 17 poena, Sirko je upisao 13, a Ramljak 11. U ekipi Cedevite, najefikasniji Delaš sa 16 i Pilepić sa poenom manje.

Cedevita sada ima učinak od 7 pobeda i 4 poraza, koliko i Olimpija na deobi trećeg mesta.

Jedanaesto kolo ABA lige kompletiraće večeras Metalac i Crvena zvezda Telekom od 20:30h.