ABA - Čović zapalio mrežice u Laktašima!

utorak 10.01.2017.
18:45

Predvođeni nezaustavljivim Filipom Čovićem košarkaši FMP Železnika upisali su šestu pobedu u ABA ligi, a drugi uzastopni trijumf ostvarili su na gostovanju Igokei.

Beta/ABA liga/Igokea/Nenad Vuruna/Mo

Košarkaški klub FMP Železnik savladao je kao gost Igokeu rezultatom 84:74 (27:22, 19:11, 23:27, 15:14) u poslednjoj utakmici 17. kola regionalne ABA lige.

Pre početka poslednje utakmice 17. kola regionalne ABA lige košarkaši Igokee i FMP Železnika okupili su se na centru terena i istakli transparent u čast Dana Republike Srpske.

Na tribinama je razvijena zastava Republike Srpske, a utakmicu je uživo pratio i predsednik Milorad Dodik.

Gosti iz Železnika gradili su pobedu tokom prve tri deonice, dozvolivši domaćinu da samo u tri navrata za 30 minuta igre dođu do egala ili minimalne prednosti.

Prvu dvocifrenu prednost "Panteri" su imali na kraju prvog kvartala, a serija 8:0 omogućila im je da na veliku pauzu odu sa prednošću od 13 poena.

Treću četvrtinu gosti su odigrali na maestralan način. Sve vreme su imali dvocifrenu prednost koja se kretala oko 15 poena viška, a Filip Čović bio je nezaustavljiv u šutu van linije 6.75.

Kada je FMP stigao do 19 poena razlike (48:67) činilo se da je pitanje pobednika rešeno, a onda su se "probudili" Pešaković i Šibalić i vratili Igokeu u život.

Na početku poslednjeg kvartala domaćin smanjuje zaostatak na 2 poena (67:69), ali je to bilo sve što je Igokea uspela da uradi jer je do kraja FMP ušao u seriju i rešio pitanje pobednika u svoju korist.

Najefikasniji pojedinac na utakmici bio je nezaustavljivi Filip Čović sa 36 poena (2/8 za dva, 9/14 za tri), 3 skoka i 5 asistencija, a upisao je i dve ukradene lopte. Plejmejkera "Pantera" pratio je Džon Bolden sa 25 poena i 10 skokova.

Đorđe Šibalić sa 17 i Nikola Pešaković sa 14 poena bili su najefikasniji u poraženom sastavu.

FMP je tako upisao drugu pobedu za redom u ABA ligi, a ujedno je prekinuo mini seriju Igokee koja je u prethodna dva kola ostvarila dva trijumfa.