ABA - Cibona furioznim finišom slomila otpor Sutjeske

subota 07.11.2015.
21:04

Košarkaši Cibone savladali su Sutjesku u trećoj utakmici 9. kola regionalne lige iako je na šest minuta pre kraja domaćin bio u igri i održavao rezultatski egal.

aba-liga.com

Uzbudljiva košarkaška predstava viđena je u subotu uveče u SC "Nikšić" gde je Sutjeska ugostila Cibonu u okviru 9. kola regionalne lige.

Zagrepčani su slavili rezultatom 80:68 (20:19, 24:11, 18:19, 18:9), premda je sredinom poslednje četvrtine vladala apsolutna neizvesnost po pitanju konačnog ishoda susreta.

Sedam minuta pre kraja utakmice Sutjeska je imala pola koša prednosti (63:62), ali je onda usledila neverovatna serija gostujućeg sastava koji je do kraja utakmice napravio seriju 18:5 i tako stigao do pobede.

Cibose su do pobede vodili Džejms Florens sa 26 poena, 4 skoka i 4 asistencije i Ante Žižić sa 21 poenom i 8 skokova.

Na drugoj strani prednjačio je Albijanić sa 16 poena i 6 skokova, dok je najbolji igrač Sutjeske od početka sezone Nemanja Vranješ postigao 7 poena uz 5 skokova i 5 asistencija.

Cibona je četvrtom pobedom u sezoni dospela na sedmu poziciju na tabeli, dok Sutjeska ostaje u donjem domu usled sedmog poraza.