ABA - Cedevita ubedljiva, za povratak u ''Top 4''

ponedeljak 10.11.2014.
22:11

Sedmo kolo ABA lige kompletirano je utakmicom u Zagrebu, između Cedevite i Levskog. Domaćini ubedljivi.

abaliga.com
abaliga.com

Košarkaši zagrebačke Cedevite nisu večeras dozvolili bilo kakvo iznenađenje u meču sedmog kola ABA lige protiv Levskog iz Sofije.

Zagrepčani su zahvaljujući mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu izborili očekivanu i ubedljivu pobedu, rezultatom 86-68, što im je peti trijumf u prvih sedam kola.

Gosti iz Bugarske su, predvođeni raspoloženim Ivanovim, tokom prvog poluvremena uspevali da održe rezultatski priključak, ali u trećoj četvrtini je usledio period najbolje igre domaćina, koji je u tom periodu praktično i prelomio meč u svoju korist.

Do novog trijumfa Cedevitu je predvodio Babić sa 17 poena, dok je Delaš upisao 11. Kod gostiju, pomenuti Ivanov ubedljivo najbolji, sa 23 postignuta poena.

Ovom pobedom Cedevita se vratila među četiri najbolje ekipe na tabeli. Zvezda je i dalje prva sa maksimalnih 7-0, sledi Budućnost sa učinkom 6-1, pa Krka i Cedevita (5-2).