Šampion ide kući, Kazahstan u polufinalu!

utorak 09.02.2016.
22:36

Futsal reprezentacija Kazahstana poslednji je polufinalista Evropskog prvenstva pošto je danas eliminisala selekciju Italije.

uefa.com
uefa.com

Kazahstanci su slavili rezultatom 5:2 (2:0) i tako eliminisali aktuelne šampione Evrope i u polufinalu zakazali duel sa Špancima.

Bolji iz tog duela u borbi za zlatnu medalju igraće sa pobednikom meča Srbija - Rusija.

Kazahstan je odigrao odličnu partiju, a mrežu Italijana načeo je Leo na isteku 16. minuta, da bi potom tri minuta kasnije Zamankulov povisio na 2:0.

Na samom startu drugog dela igre, tačnije posle dva i po minuta nastavka Fortino je vratio Azure u život, ali je svega tridesetak sekundi kasnije Jesenemanov ponovo doneo Kazahstanu dva gola prednosti.

U neverovatnoj završnici, Italijani su posle strašnog presinga i ofanzive, uspeli da smanje na 3:2 golom Kanala tri i po minuta pre kraja, ali je Kazahstan ponovo munjevito odgovorio.

Posle samo šest sekundi, Kazahstanci su golom Nurgozina ponovo došli do dva gola prednosti - 4:2.

Konačan rezultat postavio je Leo svojim drugim golom za 5:2 i veliku pobedu Kazahstana koja je aktuelne prvake Evrope poslala kući.

Polufinalni mečevi na programu su u četvrtak. Srbija i Rusija se sastaju u 18:30, a Španija - Kazahstan u 21:00.