Futsal reprezentacija Rusije zakazala polufinale sa Srbijom!

utorak 09.02.2016.
20:11

Futsal reprezentacija Rusije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva gde će se sastati sa našom selekcijom.

uefa.com
uefa.com

Rusi su danas u četvrtfinalu pobedili selekciju Azerbejdžana rezultatom 6:2 (2:1) i tako opravdali ulogu favorita i plasirali se među četiri najbolje ekipe na EP.

Rusi su u sedmom minutu poveli golom Abramova, ali je Azerbejdžan izjendačio samo minut i po kasnije preko Augusta.

Na isteku 15. minutu, Rusi su izveli jednu od najlepših akcija na utakmici, nakon brze razmene pasova, Šajakmetov je iz mrtvog ugla pronašao Romula koji je glavom poslao loptu pod prečku za konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom delu igre, selekcija Rusije je u razmaku od svega pedesetak sekundi praktično rešili sve dileme oko pobednika.

Prvo je u 25. minutu Eder Lima povisio na 3:1, da bi potom Abramov nakon kontre i duge lopte golmana Gustava pogodio praznu mrežu pošto je na drugoj strani Amadeu bio leteći golman.

U 28. minutu Augusto je postigao svoj drugi gol nakon karambola u šestercu i vratio Azere u život koji su do kraja igrali sa letećim golmanom, ali nisu uspeli da izbegnu poraz.

Minut i po pre kraja, nakon sjajne i brze kontre Eder Lima je iskosa sa leve strane pogodio prvi ugao za 5:2, da bi potom isti igrač u poslednjim sekundama meča postavio konačnih 6:2.

Polufinalni meč Srbija - Rusija na programu je u četvrtak u 18:30.