Zvezdinoj seriji se ne nazire kraj!

subota 31.10.2015.
18:56

Šampionski ritam Crvene zvezde i na startu drugog dela sezone u Superligi. Posle 6:2 na Vračaru, OFK Beograd večeras četiri puta kapitulirao na ''Marakani'', a Zvezdi je posao bio olakšan od 30. minuta, kada je isključen Srđa Knežević.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su i 13. uzastopnu pobedu u Superligi ove sezone i nastavili nezadrživi pohod ka šampionskoj tituli.

U subotu su pred oko 11.000 svojih navijača na ''Marakani'' savladali OFK Beograd sa ubedljivih 4-1
.

Gosti sa Karaburme su pružali dobar otpor Zvezdi tokom prvog poluvremena, ali su od 30. minuta bili znatno oslabljeni zbog isključenja defanzivca Srđe Kneževića.

On je burno reagovao zbog dosuđenog prekršaja nad Markom Grujićem, pa mu je arbitar Dejan Filipović pokazao jedan, a odmah zatim i drugi žuti karton i poslao ga u svlačionicu.

Najveća opasnost do tada za gol gostiju bila je prilika Mihaila Ristića, kada je izašao jedan na jedan sa Čupićem, ali nije uspeo da ga savlada.

Tokom prvog dela igre, Zvezdine akcije su u više navrata zaustavljane ofsajdima, ali u 44. minutu odbrana ''Romantičara'' je nadmudrena, Matos je odlično probio po levoj strani, još bolje centrirao na drugu stativu za Slavoljuba Srnića, koji lako realizuje ovu akciju - 1:0.

Minut kasnije, Srnić je još jednom savladao Čupića, ali opet je signaliziran ofsajd i pogodak je poništen.

U nastavku, Ugo Vijera je u 48. minutu imao lepu priliku, ali je šutirao pored gola, da bi deset minuta kasnije Damjanović na drugoj strani umalo kaznio loše ispucavanje Kahrimana.

I onda, Zvezda rešava sve dileme. Igrao se 62. minut, sjajna saradnja Ristića i Jovanovića, koji u maniru pravog napadača šalje loptu u mrežu - 2:0.

Samo dva minuta kasnije, repriza prvog gola, još jedna asistencija Matosa sa leve strane, još jedan pogodak Slavoljuba Srnića za 3-0!

Do kraja, upisao se i Ugo Vijera na asistenciju Luke Jovića, da bi u 90. minutu Simić postigao počasni gol za OFK Beograd - 4:1.

Sve golove možete da vidite OVDE.

Crvena zvezda:Kahriman, Petković, Ibanjez, Jovanović, Luković, Donald, Grujić, Ristić (Jović od 67.), Matos (Sikimić od 80.), Srnić (Plavšić od 85.), Vieira

OFK Beograd:Čupić, Radovanović, Savić, Knežević, Ignjatijević, Cuckić, Damjanović, Jovanović, Stjepanović (Pejović od 68.), Simić, Andrić (Gojkov od 40.).